fbpx
Menu Zavrieť

„Keď robíte to, čo Vás baví, inšpirujete a prebúdzate aj srdcia ostatných.“

Avatar lektorka Veronika

Kto som?

Vyštudovala som učiteľstvo matematiky a fyziky na FMFI UK v Bratislave. Už počas štúdia som sa venovala doučovaniu matematiky a fyziky v rámci Inštitútu doučovania žiakov v Bratislave. Po skončení fakulty som osem rokov pracovala v nadnárodných spoločnostiach. Bola som zamestnaná na oddelení telekomunikačných podvodov, na billingu, reportingu a na pricingu.  Po čase som sa rozhodla pre krátku prestávku od práce, po ktorej som sa vrátila k činnosti, ktorá ma baví najviac – k učeniu.

Čo učím?

Dnes pracujem ako lektorka matematiky a IT kurzov. Doučujem matematiku pre študentov ZŠ, SŠ a VŠ a organizujem kurzy a konzultácie MS Excel a VBA.
Študentom, pomáham so zadaniami zo školy, prípravou na písomky, alebo krátkodobo či dlhodobo spolupracujeme na vysvetľovaní tém z matematiky, prípadne z fyziky.
Venujem sa aj príprave vysokoškolských študentov na zápočty a skúšky. Doučujem analýzu, algebru, pravdepodobnosť a štatistiku. Vysvetľujem teóriu a pomáham s riešením príkladov.
Pre firmy a pracujúcich klientov ponúkam hodiny MS Excel a VBA.  Pripravujem školenia „bez kódenia“ – ako používať Excel, o formátovaní, o tabuľkách, o funkciách, kontingenčných tabuľkách, atď… Moje obľúbené sú ale kurzy „o kódení“ – VBA – v ktorých vidím najväčší význam pre klientov.

Ako učím?

Mám rada pohodovú pracovnú atmosféru – verím, že v prostredí bez stresu je človek schopný najlepšie absorbovať a uchovávať informácie. Používam metódu „learning by doing“ – od prvej hodiny budete čo najviac riešiť úlohy, konzultovať vaše pracovné problémy, prípadne sa budeme venovať mojim pripraveným zadaniam, ktoré simulujú problémy z praxe.
Ak hľadáte lektorku, ktorá vás bude drilovať a „plieskať bičom“, nie ste tu správne. Vo svojej praxi pracujem tak, aby mali klienti v prvom rade dobrý vzťah k téme, ktorú sa učíme. Či už je to Excel, VBA alebo matematika, najdôležitejšie pre mňa je, aby vás daná téma bavila a aby ste sa s týmto pozitívnym prístupom aj odborne rozvíjali.
Individuálne hodiny sú veľmi obľúbené medzi mojimi klientami. Vyučovanie sa flexibilne prispôsobuje požiadavkám a tempu práce každého zákazníka. Pri výuke jeden na jedného zaniká problém „nerozumiem, no hanbím sa opýtať“. Vyučovanie je presne mierené na to, čo klient zatiaľ nevie a potrebuje zvládnuť.
Robím aj živé online kurzy v malých skupinách (max. 4 osoby). Tieto hodiny prebiehajú cez aplikáciu Zoom. Klient si môže vybrať z kurzov, ktoré mám aktuálne v ponuke.
Kurzy pre firmy robím podľa požiadavky klienta. Pripravujem školenia na mieru, teda obsah školenia budujem po konzultácii so školeným oddelením. Týmto spôsobom sa čo najviac približujem k reálnym potrebám klientov, aby sa naučili presne to, čo k svojej práci potrebujú. Firmám ponúkam aj individuálny mentoring MS Excelu a VBA pre zamestnancov v slovenskom alebo v anglickom jazyku.

Kde učím?

Organizujem prezenčné aj dištančné hodiny. „Face to face“ hodiny prebiehajú v kancelárii na Ružinovskej 1, v Bratislave, alebo v priestoroch Vašej firmy. Online hodiny vediem cez Skype, Zoom, alebo Whatsup, podľa možností klienta. Pri sedeniach cez internet vidia študenti naživo pracovnú plochu môjho počítača, alebo papier, na ktorom vysvetľujem učivo a počujú môj výklad. Prenos videa je voliteľný, možeme sa počas školenia vidieť, ale nie je to nutné, záleží od vôle klienta.

Teším sa na Vás,
Veronika Hospodárová